null Orvhalászokat fogtak: Az ÁHSZ munkatársai is segítették a rendőrök munkáját

Orvhalászokat fogtak: Az ÁHSZ munkatársai is segítették a rendőrök munkáját

2016. május 24, kedd

Az Állami Halőri Szolgálat (ÁHSZ) munkatársai a Tiszai Vízirendészeti Rendőrkapitányság Tokaji Rendőrőrsének kollégáival két nap alatt két orvhalász csapatra csaptak le a Malom-Tisza holtágban.

Az akcióban hat rendőr, négy halőr, és három természetvédelmi őrön kívül még két Állami Halőri Szolgálat munkatárs is részt vett. A megfigyelés során a Maros-Tisza holtágban észre vettek három kihelyezett halászhálót, amikért két férfi érkezett a helyszínre, hogy begyűjtsék őket.

Amikor a tetteseket felszólították a járőrök, hogy igazolják magukat, azok szökni próbáltak, az egyik elkövetőt a rendőrség még a helyszínen előállította, a másik gyanúsítottat helyszínelés során vették őrizetbe. A harmadik társukat szintén egy házkutatás során vették őrizetbe, ahol további orvhalászathoz használt eszközöket is lefoglaltak az intézkedő járőrök.

Foto:police.hu


Friss hírek

2024. május 15, szerda

Növényvédelmi gépek és permetező drónok kötelező típusminősítése

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) tájékoztatja a növényvédelmi gépeket – ide értve a permetező drónokat – gyártó és/vagy forgalmazó vállalatokat, hogy a növényvédelmi tevékenységről szóló 43/2010. (IV. 23.) FVM rendeletet alapján kötelező a rendelet hatálya alá tartozó növényvédelmi gépek típusminősítése. A minősítési eljárást a gyártó és/vagy forgalmazó köteles kezdeményezni, annak érdekében, hogy Magyarországon kizárólag cseppképzési és szórástechnikai szempontból megfelelő növényvédelmi gépeket vehessenek használatba a termelők.

Tovább >

2024. május 15, szerda

Illegális fakitermelés: még mindig Borsod-Abaúj Zemplén és Pest a legkockázatosabb vármegyék

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) elkészítette a 2023-as év ellenőrzéseinek tapasztalatai alapján a hazai illegális fakitermelésről és kereskedelemről szóló összefoglalóját. Az elemzés szerint Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye továbbra is extrém magas kockázatú maradt, és Pest vármegye is megőrizte nagyon magas kockázati besorolását. Heves és Veszprém vármegyék kockázati besorolása két kategóriát romlott, míg Békés, Csongrád-Csanád és Zala vármegyéké javult.

Tovább >