null Már letölthetők a dísznövény-szaporítóanyag és zöldségpalánta előállítók és forgalmazók éves bejelentőlapjai

Már letölthetők a dísznövény-szaporítóanyag és zöldségpalánta előállítók és forgalmazók éves bejelentőlapjai

2022. december 15, csütörtök

Elérhetők a Nébih weboldalán a dísznövény-szaporítóanyag és zöldségpalánta „Éves bejelentőlap 2023”, valamint a „Zöldségpalánta leltár 2023” űrlapok. A nyomtatványokat legkésőbb január 15-ig kell beküldeniük az érintett előállítóknak és forgalmazóknak, emellett időszerű a dísznövény szaporítóanyagok 2023. évi szerződéses termeltetésének bejelentése is.

Fontos, hogy a Nébih az űrlapokat nem küldi meg az ügyfelek részére, azokat önállóan kell letölteniük a hivatal honlapjáról, majd kitöltve és aláírva visszaküldeni 2023. január 15-ig. A szerződéses dísznövény-szaporítóanyag termesztésének bejelentését a tevékenység megkezdése előtt kell megküldeni.
Felhívjuk továbbá a figyelmet arra is, hogy jogszabály-módosítás miatt a dughagyma és fokhagyma szaporítóanyagok szerződéses termeltetésére a továbbiakban nincs lehetőség, azokat eladás céljára kizárólag engedéllyel lehet termeszteni. Az engedélykérelem menetéről alábbi cikkünkből tájékozódhatnak: https://portal.nebih.gov.hu/-/zoldsegpalanta-eloallito-es-forgalmazo-uzem-engedelyezese-teruletmodositas-adatmodositas-es-engedely-visszavonas-
Az űrlapok letölthetők a „Dísznövény és zöldségpalánta” szekció „Dísznövény szaporítóanyaggal kapcsolatos űrlapok”, valamint „Zöldségpalánta, dughagyma, fokhagyma szaporítóanyaggal kapcsolatos űrlapok” alcímek alatt az alábbi linken: 
https://portal.nebih.gov.hu/ugyintezes/noveny/nyomtatvanyok#Disznoveny_es_Zoldsegpalanta.
Elektronikus beküldés
Cégek és az egyéni vállalkozók esetében kötelező az elektronikus beküldés, melyhez a kitöltött és aláírt űrlapok szkennelve vagy lefotózva a https://epapir.gov.hu/ felületen keresztül kell megküldeni az alábbiak szerint:
Az ügyfélkapus azonosítás után, a felugró felületen (miután a cégek kipipálták a cégkapus beküldés négyzetet), a Kertészeti szaporítóanyag TÉMACSOPORT-ot és a megfelelő ügytípust kell kiválasztani:
-    a Dísznövény szaporítóanyag éves jelentés ÜGYTÍPUS-t az „Éves bejelentőlap a 2023. évi Dísznövény szaporítóanyag-termesztői és -forgalmazói tevékenységről”,
-    a Dísznövény szaporítóanyag szerződéses termeltetés ÜGYTÍPUS-t a „Szemlemegrendelő a dísznövény szaporítóanyagok szerződéses termeltetéséhez” és „Pótlap a termeltetési szerződés keretében termelt dísznövény szaporítóanyagok szemlemegrendelőjéhez”, valamint 
-    a Zöldségpalánta szaporítóanyag éves jelentés ÜGYTÍPUS-t az „Éves bejelentőlap a 2023. évi zöldségpalánta szaporítóanyag-termesztői és -forgalmazói tevékenységről” és a „Zöldségpalánta leltár a 2022. évről” űrlap megküldése esetén. 
Végül a Nébih-et kell kiválasztani, mint HIVATAL-t.
Ezután lehetőség van egy rövid levél írására, valamint a digitalizált iratok feltöltésére, melyeket ezt követően egy gombnyomással be is lehet küldeni. Az ügyfélkapun célszerű bejelölni az „értesítés küldése” opciót is, így a rendszer automatikus üzenetet küld a feladást és letöltést igazoló nyugta tárhelyre érkezéséről.
Postai beküldés
Az elektronikus ügyintézésre nem kötelezett természetes személyek (őstermelők) a kitöltött és aláírt űrlapokat postai úton is megküldhetik a megadott határidőig. Postacímünk: Nébih MGEI Kertészeti Szaporítóanyag Felügyeleti Osztály, 1525 Budapest, Pf. 30.
Az e-papír felület egyszerű, gyors és biztonságos ügyintézést tesz lehetővé, mivel a levél és csatolmányai közvetlenül a Nébih iktatórendszerébe érkeznek, melyről a rendszer igazolást is küld a feladónak. Emiatt célszerű mindenkinek, aki teheti az elektronikus lehetőséget választania.
További kérdés esetén a Mezőgazdasági Genetikai Erőforrások Igazgatósága az mgei@nebih.gov.hu email címen áll az érintettek rendelkezésére.


Friss hírek

2024. április 18, csütörtök

A magyar fogyasztók aflatoxin terhelését vizsgálták a Nébih szakemberei

A Debreceni Egyetem és a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) közös projektben vett részt: „A magyar fogyasztók rövid és hosszú távú aflatoxin-terhelésének meghatározása a tejtermékláncban és a kockázatkezelő intézkedések megalapozása”-címmel. A szakemberek megállapították, hogy a hazai lakosságot jelenleg nem fenyegeti jelentős aflatoxin egészségügyi kockázat. Bár azonnali ellenintézkedések nem szükségesek, a takarmányok és élelmiszerek folyamatos ellenőrzése a lehetséges aflatoxin szennyeződésekre mégis indokolt és javasolt.

Tovább >

2024. április 16, kedd

Békés és Jász-Nagykun-Szolnok vármegyét újra elérte a madárinfluenza

Madárinfluenza vírus jelenlétét mutatta ki Békés és Jász-Nagykun-Szolnok vármegye több állattartó telepén is a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) laboratóriuma. Az érintett állományok felszámolása, valamint a járványügyi nyomozás folyamatban van. A hatóság a madárinfluenza újbóli jelenléte miatt ismételten felhívja az állattartók figyelmét a járvány elleni védekezés fontosságára.

Tovább >